Wpisany przez Administrator
|
poniedziałek, 10 czerwca 2019 15:10 |
Informujemy, że w związku z panującymi upałami oraz brakiem wody, decyzją dyrektora szkoły, w dniach 11-14 czerwca 2019 r. ( wtorek – piątek) każda jednostka lekcyjna zostanie skrócona z 45 do 30 min. W związku z tym podajemy godziny zakończenia zajęć:
4 godziny - 10.20
5 godzin – 11.05
6 godzin – 11.45
7 godzin – 12.20
Odjazd autobusu szkolnego około godziny 12.25.
Jeśli ktoś z państwa potrzebuje, by dziecko zostało dłużej w szkole, prosimy o informację do wychowawców. Świetlica funkcjonuje w normalnych godzinach, tj. do godz. 16.00 i każde dziecko może być objęte opieką. |
Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2019 15:29 |
Wpisany przez Administrator
|
3 czerwca uczniowie klas starszych z naszej szkoły wraz z dziećmi ze szkół w Żelaznei i Mokrej Prawej wyjechali na pięciodniową wycieczkę na południe Polski.
W tym czasie odwiedzili Ojcowski Park Narodowy, a tam między innymi zobaczyli Jaskinię Łokietka, Bramę Krakowską i Źródełko Miłości.
W kolejnych dniach wycieczki uczniowie zwiedzali Orawę, krainę leżącą zarówno w Polsce jak i na Słowacji.W Orawskim Parku Etnograficznym zapoznali się z życiem Orawian w dawnych czasach oraz mieli okazję wziąć udział w warsztatach edukacyjnych „Jak to z lnem było”.
Jeden dzień dzieci i młodzież spędziła po Słowackiej stronie Orawy, gdzie między innymi zwiedzili Demanowską Jaskinię Wolności.
W drodze powrotnej do domu, na kilka godzin zatrzymaliśmy się w Energylandii - największym parku rozrywki w Polsce.
W piątkowy wieczór wszyscy zdrowi i szczęśliwi powrócili do swoich domów i rodzin.
|
Wpisany przez Administrator
|
poniedziałek, 03 czerwca 2019 00:00 |
31 maja w naszej szkole przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się Piknik Rodzinny. Impreza rozpoczęła się od konkursu talentów, wzięli w niej udział dzieci które chciały zaprezentować swoje talenty wokalne, taneczne, muzyczne oraz plastyczne. W tym roku konkurs wygrał duet z klasy III – Zuzanna Kołczyńska i Kajetan Jarek.
Po konkursie talentów przyszedł czas na zabawne przedstawienie zaprezentowane przez szkolna grupę teatralną. Następnie zaproszono dzieci i rodziców do wspólnego udziału w konkurencjach sportowych.
W trakcie trwania imprezy panie z SKW w Sierakowicach Prawych częstowały wszystkich chętnych watą cukrową, a pani Marzena Przygodzińska robiła balonowe zwierzaki i kwiatki.
Piknik rodzinny nie mógł się odbyć bez grilowanych kiełbasek oraz słodkiego poczęstunku w postaci ciast przygotowanych przez mamy.
|
Wpisany przez Administrator
|
środa, 22 maja 2019 00:00 |
We wtorek 21 maja od rana w naszej szkoły rozpoczęliśmy działania związane z obchodami Dnia Europejskiego. W tym roku 1 maja Polska wraz z innymi dziewięcioma krajami europejskimi świętuję 15 rocznicę wejścia do Unii Europejskiej. Uczniowie klasy 5 przedstawili prezentacje multimedialną nt. Unii Europejskiej.
Następnie, każda klasa otrzymała zadanie do wykonanie w postaci projektu grupowego, który musiała przedstawić na forum szkoły.
Dzieciaki konkurowały w czterech kategoriach.
Zwycięskie klasy otrzymały nagrody w postaci gier planszowych, a wszyscy uczniowie nagrody pocieszenia.
|
Wpisany przez Marzenę Przygodzińską
|
niedziela, 19 maja 2019 10:55 |
To niespodziewane pytanie zadała nam pani Małgorzata Strękowska- Zaremba, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Napisała między innymi książki o przygodach „Filipka”.
Pisarka przedstawiła nam bardzo ciekawy punkt widzenia na temat czytania. Tłumaczyła, że smaki są przecież różne, jedni lubią cukierki owocowe, inni krówki, a jeszcze inni miętówki. To samo dotyczy apetytu na czytanie. To, że jakaś książka nam się nie spodoba nie znaczy, że inna nie wyda nam się pasjonująca. Czytając jedną uśniemy po trzech stronach, a z inną powitamy świt. Pani Małgorzata namawiała nas do „próbowania” książek i odnalezienia ulubionego smaku. Opowiadała, że gdy wypożycza z biblioteki książki zawsze bierze kilka , sprawdza czy będą jej „smakować”. Zaznaczyła, że to nic złego zacząć i nie przeczytać książki do końca. Powiedziała też, że nie dotyczy to lektur, bo lektury to praca domowa, którą trzeba odrobić.
Autorka „Filipka” opowiadała również o tym, jak powstają jej książki, skąd czerpie pomysły, jak długo trwa praca nad książką i z kim współpracuje. Wszystkich zaskoczyła tym, że układa …. rapy i zna Tako Hemingweya (był on pierwowzorem książkowego Filipka)
Z naszej strony były pytania i podziękowania. Na koniec ustawiliśmy się w kolejce po dedykację od pisarki, w pamiętnikach i w książkach.
/ Pisarka gościła w naszej szkole 15 maja 2019 roku na zaproszenie Biblioteki/
|
Poprawiony: niedziela, 19 maja 2019 11:17 |
Wpisany przez Marzenę Przygodzińską
|
niedziela, 19 maja 2019 10:51 |
Zaczytaliśmy się w książkach Krystyny Drzewieckiej z serii „Piątka z Zakątka”. A wszystko to za sprawą Biblioteki Gminnej w Dębowej Górze, która ogłosiła konkurs „ Piątka z książkowego Zakątka”. Konkurs miał zasięg powiatowy- to znaczy, że adresowany był do uczniów z całego powiatu skierniewickiego. Nasz udział poprzedziły eliminacje gminne. Rywalizowali ze sobą uczniowie klas IV i V ze wszystkich szkół naszej gminy. W sumie 24 osoby w tym, aż 7 to uczniowie naszej szkoły: Nadia Mróz, Weronika Bielecka, Oliwka Baranowska, Mateusz Grotkowski, Amelia Pokora, Maja Pęzik i Amelia Foks. Przygotowania trwały bardzo długo. Najpierw musieliśmy uważnie przeczytać książki, a potem spędziliśmy długie godziny na przygotowaniach w bibliotece. Opłacało się. Nasza siódemka była w pierwszej dziesiątce. Zwyciężyła Amelia Foks. Amelka reprezentowała Gminę Skierniewice, wraz z dwoma koleżankami ze szkoły w Żelaznej w konkursie powiatowym i znów zwyciężyła, odpowiadając bezbłędnie na wszystkie pytania konkursowe.
Radość jest wielka, duma nas rozpiera, apetyt na czytanie pozostał.
/ Powiatowy konkurs czytelniczy odbył się 14 maja 2019 r./
|
Poprawiony: niedziela, 19 maja 2019 11:17 |
|