Zielona Szkoła PDF Drukuj Email

W dniach 18 – 22 czerwca  38 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Zielonej Szkole. Nocowali w ośrodku „Szczyt” w Muszynie. Z zapałem przystąpili do poznawania Beskidu Sądeckiego oraz przygranicznych miasteczek Słowacji. W Krynicy odwiedzili dom zdrojowy, wjechali kolejką na Górę Parkową, gdzie zjeżdżali na „Rajskiej Ślizgawce”. W Kamiannej zwiedzili pasiekę „Barć” i spróbowali pysznego miodu wielokwiatowego. Zdobyli Górę Zamkową w Muszynie , moczyli nogi w Szczawniku, korzystali z urządzeń znajdujących się na ścieżce zdrowia biegnącej wzdłuż Szczawnika  i podziwiali przepiękne kompozycje kwiatowe w kształcie zwierząt, znajdujące się w Muszynie. Odwiedzili również okoliczne cerkwie. Po stronie słowackiej zwiedzili zamek w Starej Lubovej i podziwiali tresurę sokołów.

W Wyżnich Rużbachach obejrzeli Biely Dom, postawiony na skale oraz największe na Słowacji jezioro trawertynowe Krater, z którego wybija lecznicze ciepłe źródło. Największą atrakcją okazał się pobyt w Aquacity w Popradzie. Uczniowie przez 3 godziny korzystali z zewnętrznych basenów termalnych, zjeżdżalni i atrakcji wodnych, krytych basenów relaksacyjnych, 50m basenu pływackiego, basenu dla dzieci, sauny parowej, kącików i placów zabaw dla dzieci. Po kąpieli odpoczęli na deptaku w Popradzie. Wieczorami uczestniczyli w dyskotece, upiekli kiełbaski na ognisku oraz spotkali się z czarownicą, która sprawdziła, ile wiadomości o Beskidzie Sądeckim zapamiętali. Najlepsza w quizie  okazała się Ola Koter, tuż za nią z taką samą liczbą punktów byli Natalia i Paweł Frączek.

W drodze uczniowie zwiedzili zamek w Nowym Wiśniczu oraz ołtarz papieski w Starym Sączu.