EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszkę Filipek, Magdalenę Kardialik

Kontynuując dobrą tradycję nasza szkoła aktywnie włączyła się w kolejne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w tym roku pod hasłem „Ja też chcę i mogę pomagać”. W poniedziałek 25 listopada na apelu został przedstawiony program działań na cały tydzień. Zadania wymagały zarówno pracy grupowej jak i samodzielnego wykazania się swoimi zdolnościami i umiejętnościami. Dzieci z młodszych klas dowiedziały się, że książka może być lekarstwem na wszystko, ponieważ rodzice czytali im przez cały tydzień bajki terapeutyczne. Na koniec mogły  wykazać się  talentem plastycznym wykonując piękne ilustracje do czytanych tekstów. Klasa IV zaprosiła swoich rodziców na lekcję otwartą języka polskiego, na której uczniowie pochwalili się znajomością zasad ortograficznych. Wspólnie z rodzicami przygotowali „Słownik ortograficzny klasy IV”, który będzie systematycznie rozbudowywany na kolejnych zajęciach. Na koniec lekcji rodzice i uczniowie wykazali się wiedzą ortograficzną w „Biegającym dyktandzie”. „Biegające dyktando” było również wielką niespodzianką dla klas najstarszych w naszej szkole. Ósmoklasiści w parach z siódmoklasistami udowodnili, że można szybko i bezbłędnie napisać dyktando. Oni również przygotowali prezentację multimedialną o sławnych dyslektykach i plakat propagujący tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Natomiast najliczniejsze klasy naszej szkoły, czyli uczniowie klasy V i VI w grupach przygotowali albumy o sławnych osobach z dysleksją. Wszystkie prace można podziwiać na dolnym korytarzu naszej szkoły.