WYCIECZKA DO ŁODZI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszkę Filipek

9 grudnia 2019 r. uczniowie klas 0-III, w ramach prezentu mikołajkowego od rodziców, pod opieką wychowawców, udali się na wycieczkę jednodniową. Najpierw pojechali do Łodzi, gdzie odwiedzili Manufakturę Czekolady. Tam pod czujnym okiem pań prowadzących warsztaty zaprojektowali swoje tabliczki i ozdobili własne czekolady. Gdy czekolady chłodziły się, uczniowie obejrzeli prezentację i wysłuchali opowiadania o tym, jak powstaje czekolada. Następnie spróbowali czekolady na gorąco (była pyszna). Potem schłodzone czekolady zapakowali w specjalne opakowania i udali się w drogę do Piotrkowa Trybunalskiego. W fabryce bombek "SZKŁO-DEKOR" zapoznali się z tajnikami produkcji bombek: pokazano im, jak powstaje kształt bombki, w jaki sposób się je maluje i suszy, obserwowali pracę w dekoratorni. Następnie samodzielnie ozdobili 4 bombki, które zapakowane w tekturowe pudełko zabrali do domów. Po pracy przyszedł czas na zdrowy soczek oraz zakupy w sklepie firmowym. Po tak licznych wrażeniach, z piosenką na ustach, cali i zdrowi wszyscy wrócili do szkoły, gdzie czekali już rodzice. Było SUPER!!!