Gminny Konkurs Plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszkę Filipek
poniedziałek, 16 września 2019 12:41

11 września odbył się Gminny Konkurs Plastyczny ,,Słyszę i maluję” inspirowany muzyką Fryderyka Chopina.  Dzieci z klas 0 – III słuchając utworu Chopina tworzyły w swojej wyobraźni obrazy, które później przenosiły na karton wybraną przez siebie techniką plastyczną. Powstały ciekawe i oryginalne prace konkursowe. Jury długo debatowało nad wyborem w każdej grupie wiekowej dwóch prac, które pod każdym względem były „naj”.

Dla nagrodzonych dzieci Wójt Gminy Skierniewice ufundował wycieczkę do Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz przejażdżkę kolejką wąskotorową do Tułowic w Kampinoskim Parku Narodowym, gdzie dzieci spotkają się z przewodnikiem, który zabierze ich na spacer.

Gratulujemy zwycięzcom, a należą do nich:

Franek Żałoba kl. 0, Łucja Maciejewska kl. 0,

Maja Jasińska kl. I, Klara Pawłowska kl. I,

Asia Boryna kl. II, Zuzia Bogucka kl. II,

Ola Wieczorek kl. III, Maja Strzałkowska kl. III.

Nagrodzone prace można obejrzeć w Urzędzie Gminy Skierniewice.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Ostaszewska

2 września punktualnie o godz. 8.00 zadźwięczał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2019-2020.

Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Agnieszka Pilipów, która powitała wszystkich zebranych i wprowadziła sztandar. Wspólnie rodzice, uczniowie i nauczyciele zaśpiewali hymn państwowy. Następnie p. Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym podjęli pracę w naszej szkole i zapoznała uczniów z nowymi wychowawcami. Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami w swoich klasach.

I tak zakończył się pierwszy dzień nowego roku szkolnego.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 PDF Drukuj Email
piątek, 23 sierpnia 2019 14:00

Dyrektor Szkoły Podstawowej

w Sierakowicach Prawych informuje,

że rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 r. o godz. 8.00

Autobus szkolny będzie na pierwszym przystanku w Skierniewicach (przy Kościele na Widoku) o godz. 7. 20.

Poprawiony: piątek, 23 sierpnia 2019 14:02

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - fotorelacja PDF Drukuj Email

Poprawiony: piątek, 21 czerwca 2019 20:53

W Nieborowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszkę Filipek
wtorek, 18 czerwca 2019 09:27

4 czerwca uczniowie klas 0-III opuścili mury szkolne, aby udać się do pobliskiego Nieborowa. Najpierw czekał uczniów spacer z sokolnikiem i  jego podopiecznym. Właścicielka sokoła ciekawie opowiadała o życiu tych ptaków. Po powrocie ze spaceru przedstawiła inne ptaki, m.in.: puchacza, sowę białą, pustułkę. Wszyscy z uwagą słuchali prowadzącej i chętnie dotykali głaszcząc ptaki zgodnie z zaleceniami właściciela później przyszedł czas na kiełbaskę z grilla. Następnie  cała grupa udała się do pałacu Radziwiłłów. Tam uczniowie podzieleni na 2 grupy aktywnie uczestniczyli w lekcjach muzealnych.

Klasy 0-I – „Akademia Pana Kleksa w Nieborowie”, gdzie uczniowie zdobywali piegi w czasie wspólnych działań wzorowanych na niesamowitych pomysłach Pana Kleksa.

Klasy II-III – ,,Zabytki – spytki” tu uczniowie poznali historię właścicieli pałacu, a następnie swoją wiedzę mogli sprawdzić w czasie gry planszowej.

Pełni wrażeń i zadowoleni wszyscy wrócili do szkoły, gdzie czekali rodzice.

Bezpieczne wakacje PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 czerwca 2019 10:37

Zapraszamy do zapoznania się z listem  pani Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

LIST

Poprawiony: poniedziałek, 17 czerwca 2019 11:29