DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzatę Ostaszewską

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia życzeń nauczycielom przez uczniów klas starszych oraz przewodniczącą Rady Rodziców. Następnie dalszą część spotkania przejęli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Złożyli przysięgę na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów przez p. Dyrektor ogromnym ołówkiem. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz prezenty od rodziców.  To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 14 października 2019r. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani brawami. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, ale wcześniej zasadzili drzewko na pamiątkę tego ważnego dla nich wydarzenia.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

Wybory Samorządu Szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzatę Ostaszewską

W dniu 3 października 2019 roku odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego oraz jego opiekuna.

Z każdej klasy od IV do VIII kandydowało po 3 uczniów. Swój głos oddali wszyscy uczniowie, a także nauczyciele i pracownicy szkoły.  Na 138 osób głosujących oddano 640 głosów ważnych. Najwięcej otrzymali:

Amelia Pokora klasa VI,

Maja Pęzik klasa VI

Marcel Lichman klasa VIII

Daria Różycka klasa VIII

Kinga Woroniak klasa VII

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została p. Joanna Szymoszyn

Gratulujemy i czekamy na realizację obietnic wyborczych.

ZEBRANIE Z RODZICAMI PDF Drukuj Email
środa, 25 września 2019 08:50

Informujemy wszystkich rodziców naszych uczniów, że ZEBRANIE Z RODZICAMI w naszej szkole odbędzie się 26 września (czwartek) o godzinie 17.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Koncert PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszkę Filipek
środa, 25 września 2019 08:00

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedził nas pan Hanusz Kowalczyk z koncertem pod tytułem „Stanisław Moniuszko - twórca polskiej opery narodowej”. Wraz z nim przybyli śpiewacy Filharmonii Łódzkiej. Wykonywali oni utwory Moniuszki śpiewając basem, tenorem lub sopranem. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów dla uczniów. Tym razem uczniowie udawali muzyków zespołu rockowego oraz próbowali powtarzać melodię za prowadzącym. Jak zawsze były nowe wiadomości, rywalizacja i dużo śmiechu.

Żelazowa Wola PDF Drukuj Email
środa, 25 września 2019 07:53

W sobotę 21 września 2019r. zwycięzcy Gminnego Konkursu Plastycznego ,,Słyszę i maluję” wraz z laureatami z innych szkół pojechali na wycieczkę do Muzeum Kolei Wąskotorowej, które mieści się w Sochaczewie. Pani przewodnik zapoznała dzieci z historią zgromadzonych w skansenie pojazdów szynowych. Następnie zabytkowym pociągiem wszyscy pojechali do Puszczy Kampinoskiej, gdzie odbyli spacer, zakończony w Osadzie Puszczańskiej ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Po odpoczynku i powrocie do Sochaczewa w dobrych humorach dzieci pojechały do Żelazowej Woli, gdzie spacerując po parku prowadziły rozmowy o dzieciństwie małego Frycka, którego talent znany jest w każdym zakątku świata. Zadowolone dzieciaki wróciły do rodziców oczekujących przed budynkiem Urzędu Gminy.

Rajd rowerowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalenę Kardialik
poniedziałek, 16 września 2019 13:08

Uczniowie klas VIII, VII i V pod czujnym okiem wychowawców i rodziców 14 września wyruszyli na całodzienny rajd rowerowy po Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Odwiedzili miejsca pamięci narodowej, o których opowiadał sołtys wsi Borowiny p. Sławomir Kołosowski. Drugim punktem rajdu było spotkanie z rolnikiem i weterynarzem, którzy przybliżyli specyfikację wykonywanego zawodu.

Rajd zakończony został ogniskiem z tradycyjnie pieczoną kiełbaską.