Szkolny konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
piątek, 21 grudnia 2018 00:00

Tuż przed świętami rozstrzygnięto konkurs na bożonarodzeniową choinkę.

W konkursie udział wzięło 57 uczniów z klas 0-VIII.

Komisja konkursowa zdecydowała, że pierwsze miejsce należy się trójce uczniom - Bartoszowi Pokropowi, Zuzannie Boguckiej i Kacprowi Kocikowi.

Miejsce drugie zajęli: Artur Łukasiewicz, FIlip Jesionowski i Daria Różycka.

Miejsce trzecie przypadło Kajetanowi Jarek, Mai Strzałkowskiej i Maciejowi Dębskiemu.

Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni i każdy uczestnik został nagrodzony za udział w konkursie.

Po wręczeniu nagród wszyscy wspólnie śpiewali kolędy  i piosenki świąteczne przy akompaniamencie naszych uczniów i pani Alicji.

Spotkajmy się przy stajence PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzatę Kowalczyk
piątek, 21 grudnia 2018 00:00

Zakończyła się przedświąteczna akcja zbiórki produktów spożywczych "Spotkajmy się przy stajence", prowadzone przez szkolne Koło Wolontariatu  od 26.11 do 14.12.2019 r.

W akcji wzięło udział 71 osób . Udało się zebrać produktów o wartości 1002 złotych.

Wszystkie produkty zostały przekazane skierniewickiemu oddziałowi PCK.

Wśród uczestników rozlosowano 10 nagród niespodzianek, sfinansowanych przez Radę Rodziców, która zawsze chętnie wspiera akcje prospołeczne.

Wszystkim dziękujemy za przychylność i wrażliwość.

Jasełka 2019 PDF Drukuj Email
czwartek, 20 grudnia 2018 00:00

19 grudnia o godzinie 12.30,  jak co roku przed Bożym Narodzeniem w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sierakowicach Prawych odbyła  się uroczystość świąteczna, w której uczniowie z klasy II i III pod opieką pani Małgorzaty Kowalczyk i Małgorzaty Ostaszewskiej przedstawiły Jasełka. Odśpiewane kolędy i piękne kostiumy dodały prawdziwego uroku przedstawieniu i wprowadziły wszystkich zgromadzonych w atmosferę świąt.

Wśród publiczności zasiedli zaproszeni goście : przedstawiciele duchowieństwa, sołectw, lokalnego  stowarzyszenia, Rady Gminy, Rady Rodziców a także emerytowani nauczyciele, rodzice, dzieci i pracownicy szkoły.

Następnie cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi podzieliła się opłatkiem.

Magiczny świat Tolkiena PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzenę Przygodzińską
wtorek, 11 grudnia 2018 15:23

1 grudnia 2018 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zorganizowała konkurs czytelniczy "Magiczny świat Tolkiena". Ponieważ nigdy nie odpuszczamy, a konkursy czytelnicze to nasza specjalność, podjęliśmy wyzwanie. Przygotowania w naszej bibliotece trwały na długo przed konkursem, a ponieważ przeciwnik zawsze dobrze przygotowany (raczej przeciwnicy, bo byli to czytelnicy bibliotek z całego powiatu skierniewickiego, uczniowie klas V i VI) zgłębialiśmy wiedzę o życiu Tolkiena i analizowaliśmy wers po wersie przygody Hobbita. My to znaczy: Amelia Foks, Amelia Pokora, Filip Przybysz (uczniowie klasy 5) i Marzena Przygodzińska ( tutejsza bibliotekarka- miłośniczka konkursówUśmiech i uważnego czytaniaMrugnięcie).

Do soboty 1 grudnia byliśmy już tak przygotowani, że książkę znaliśmy na pamięć ( Amelka Foks przeczytała dwa razy). A tu niespodzianka- większość pytań w teście, który kwalifikował do finału była z życiorysu. Do drugiego etapu dostała się Amelka Foks, która napisała test na drugim miejscu.

W rywalizacji finałowej Amelia znała odpowiedzi na wszystkie pytania i zwyciężyła. Serdeczne gratulacje dla Amelki Foks. Amelka Pokora i Filip również świetnie sobie poradzili.

Wszyscy dostali dyplomy i nagrody w formie kart podarunkowych do Empiku, a w bibliotece na ścianie chwały pojawił się nowy dyplom, tym razem za I miejsce.

Biwak "maluchów". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszkę Filipek
poniedziałek, 10 grudnia 2018 23:16

Za nami kolejny biwak szkolny dla klas I-III, tym razem mikołajkowy. 8 grudnia wszyscy (34 osoby) punktualnie na 17.00 przybyli do szkoły i zaczęli od przygotowania swojego obozowiska. Tradycyjnie już otwarciem biwaku były zawody sportowe. Po zawodach zmęczeni i szczęśliwi z wielkim apetytem wszyscy zasiedli do wspólnej kolacji. Po niej z pełnymi brzuchami dzieciaki były gotowe do dalszej zabawy. Rozwiązując łamigłówki zbierali bombki, którymi udekorowali swoje choinki. Uzupełnili te dekoracje pięknymi łańcuchami. Później przyszła pora na klasowe "pogaduchy do poduchy" i wreszcie nadszedł sen.

Wczesnym rankiem wypoczęci  i uśmiechnięci biwakowicze zjedli śniadanie i zabrali się za dalsze ozdabianie swoich świątecznych drzewek. Efekt zachwycił wszystkich, w tym rodziców stęsknionych za dziećmi.

Giganty Mocy PDF Drukuj Email
sobota, 08 grudnia 2018 13:59

8 grudnia w ramach mikołajek, tradycyjnie już, dzieci  i młodzież z naszej szkoły pojechały na wycieczkę. Tym razem udaliśmy się do Bełchatowa, gdzie w miejscowym domu kultury uczniowie uczestniczyli w warsztatach o energii elektrycznej. Dzieci dowiedziały co to jest prąd, jakie są jego podstawowe parametry, miały również okazję samodzielnie dokonać pomiaru prądu oraz wykonać proste urządzenie elektroniczne.

Ponadto odbyły się zajęcia dotyczące historii powstania węgla, jak się go wydobywa w okolicach Bełchatowa, jak się produkuje energię elektryczną i nią zarządza.

Na zakończenie wszyscy obejrzeli film "Królestwo", który uświadomił nam w jaki sposób człowiek wpływał na przyrodę przez tysiąclecia.