Miesiąc Patrona 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzatę Ostaszewską
piątek, 01 marca 2019 00:00

Tradycją naszej szkoły są obchody Miesiąca Patrona przypadające na miesiąc luty.

W tym roku działania dotyczyły nie tylko przypomnienia postaci Marii Konopnickiej, ale także realizacji zadań, które pozwoliły na wspólną zabawę i naukę.

Sprawdzana była znajomość utworów Marii Konopnickiej poprzez ustalenie tytułów do podanych cytatów. W czasie przerw czytano książki naszej Patronki. Klasy starsze prowadziły dla młodszych kolegów zajęcia w oparciu o wiersz pt. ,,Pan Zielonka”. Na koniec wszyscy wybrali się na imieniny do Marii Konopnickiej przygotowując życzenia, a także własnoręcznie wykonane upominki. W tym dniu obecna była sama Maria Konopnicka, która swoich gości obdarowała plackami ze słodkim jabłuszkiem.

Karnawałowe rytmy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzatę Ostaszewską
czwartek, 28 lutego 2019 20:01

W dniu 26 lutego 2019r.odwiedził nas p. Hanusz Kowalczyk z koncertem zatytułowanym "Karnawałowe rytmy”.  Spotkanie rozpoczął polonezem, który dawniej otwierał wszystkie bale, jak również zachęcił nas do zabawy i tańca przy współczesnej muzyce tanecznej.

Zabawa choinkowa PDF Drukuj Email
piątek, 25 stycznia 2019 00:00

25 stycznia uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie choinkowej. Dzięki pięknej dekoracji sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, na której bawiły się postacie z bajek i filmów dla dzieci. Dodatkową atrakcją był animator, który sprawił, że wszyscy nie tylko tańczyli, ale także przeżywali niesamowite przygody. Nie mogło zabraknąć Mikołaja, który w ten śnieżny dzień przywiózł ze sobą ogromny worek prezentów. To był niesamowity bal…..

Dzień Seniora. PDF Drukuj Email
wtorek, 22 stycznia 2019 00:00

W dniu 22.01.2019r.liczną gromadą przybyli do siedziby OSP Sierakowice Prawe seniorzy, a wśród nich także Babcie i Dziadkowie naszych uczniów. Pani Dyrektor Agnieszka Pilipów powitała zebranych gości i złożyła im życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Następnie uczniowie klas 0 - III zaprezentowali program artystyczny, który nie tylko wzruszył, ale także rozbawił do łez. Łzy wzruszenia były jeszcze większe, kiedy wnuki wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Kolejnym punktem spotkania był przepyszny poczęstunek przygotowany przez dzieci i Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Sierakowicach Prawych, którym dziękujemy za współpracę.

Góra Grosza PDF Drukuj Email
czwartek, 17 stycznia 2019 00:00

Zakończyła się  XIX edycję Góry Grosza, która trwała od 26 listopada do 2 stycznia.

16 stycznia ogłoszono wyniki zbiórki "groszy" w naszej szkole.

Łącznie zebrano 873 złotych 37 groszy.

Na tą kwotę złożyło się 21752 monet.

Największą kwotę zebrała klasa III -266 złotych 16 groszy,  co daje średnią 20 złotych 47 groszy na ucznia.

Drugie miejsce pod względem zebranej kwoty zajęła klasa IV - 164 złote 15 groszy, a trzecie klasa VII - z kwotą 107złotych 5 groszy.

Najlepsza klasa została nagrodzona drobnym prezentem.

Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowii rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Akcja przynosi bardzo dobry efekt wychowawczy – pozwala uświadomić młodemu pokoleniu, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej.

Dziękujemy  z udział w akcji !

Lekcja historii PDF Drukuj Email
środa, 09 stycznia 2019 00:00

8 stycznia o godzinie 10 do szkoły zawitali panowie z Grupy Artystycznej Rekonstrukto, aby opowieścią pt. "Ku niepodległej" przybliżyć historię utraty niepodległości oraz bohaterów, którzy walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Panowie zaprezentowali stroje szwoleżera, powstańca, kosyniera i oficera I brygady Legionów Polskich jak i również kolekcję replik broni używanej w walce o niepodległość.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o powstaniach narodowych i sytuacji pod zaborami.

Chłopcy mieli okazję wcielić w rolę wojowników o wolność i honor a dziewczęta sprawdzić się jako sanitariuszki.

Na zakończenie każdy mógł przymierzyć strój i wziąć do ręki replikę broni.