ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalenę Kardialik

11 listopada to ważna data w życiu każdego Polaka. Uczniowie naszej szkoły 8 listopada przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego pt.,, Niepodległość”. Po projekcji filmu ,, Historia Polski” i wysłuchaniu wierszy o miłości do Ziemi Ojczystej, punktualnie o godz. 11.11 odśpiewali hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie wrócili do klas i przystąpili do wyznaczonych zadań. Efektem pracy jest dekoracja, która zdobi salę gimnastyczną.

ŚNIADANIE DAJE MOC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszkę Filipek

W dniu 8 listopada 2019r. uczniowie klas 0-III po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Dzień Śniadanie Daje Moc”. Dzieci samodzielnie przygotowały ,,zdrowe kanapki” na wspólne śniadanie. Całość poprzedzona była rozmową na temat: Jak ważne jest w życiu człowieka zdrowe odżywianie.

POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszkę Filipek

28 października 2019 r. w hali OSiR w Skierniewicach odbył się po raz XIV powiatowy etap „Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie” w ramach projektu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II – Asia Boryna i Bartek Joński. Uczestnicy pokonywali tor przeszkód zbliżony do tego, jaki pokonują kandydaci do Policji (dostosowany do wieku uczestników) oraz rozwiązywali test z wiedzy ogólnej dotyczącej bezpieczeństwa. Cieszymy się, że nasi uczniowie wykazali się perfekcyjną znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i bezbłędnie pokonali tor przeszkód. Pomimo osiągniętych bardzo dobrych wyników nie udało się zająć miejsca na podium. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie owocować będzie w kolejnych konkursach….

MAURYCY W KOSMOSIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzatę Ostaszewską

Dzieci z klas 0-III wraz z przedszkolakami obejrzały przedstawienie teatralne pt.,, Maurycy w kosmosie”. Główny bohater zabrał wszystkich w ,,kosmiczną podróż”, która była odpowiedzią na pytanie: Gdzie jest tata Maurycego? Na koniec podróży chłopiec wysłał światełko do nieba, aby pozdrowić nim swojego tatę.

WIZYTA WYJĄTKOWEGO GOŚCIA PDF Drukuj Email

W dniu 5 listopada 2019 r. naszą szkołę odwiedził ksiądz biskup Wojciech Osial wraz z księdzem proboszczem parafii Bełchów- Pawłem Staniszewskim. W czasie, kiedy przybyłych gości witała pani dyrektor wraz z wicewójtem- panią Izabelą Żaczkiewicz, uczniowie śpiewali pieśń oazową ,,Barkę”. Następnie koło teatralne przedstawiło inscenizację pt.,, Jest taki kwiat ?”.

Po przedstawieniu nadszedł czas na spotkanie uczniów z księdzem biskupem. Nawiązując do obejrzanej inscenizacji oraz do doświadczeń życia codziennego, poprzez dialog z zebranymi na sali, ksiądz biskup wskazał dzieciom przewagę dobra nad złem. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze z uśmiechem na twarzy zebranych.

Po spotkaniu z uczniami goście spotkali się z pracownikami szkoły oraz przedstawicielami rodziców. Było pysznie i ciekawie. W podziękowaniu za ciepłe przyjęcie w skromnych progach szkoły nasz Gość przekazał piękny album oraz dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej.

BIWAK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzatę Ostaszewską
środa, 23 października 2019 07:12

Noc z 18 na 19 października 2019r. uczniowie klas I-III spędzili na X jubileuszowym biwaku, który tym razem był pod nazwą ,, W Krainie Słodziaków”. Mając doświadczenie z wcześniejszych lat dzieci szybko przygotowały w klasach obozowiska i stawiły się na sali gimnastycznej gotowe do zadań  sportowych, plastycznych i umysłowych. Biwak został rozpoczęty od nauki "słodziakowej piosenki", która stała się biwakowym przebojem. Zaraz potem przyszedł czas na rywalizację sportową.  Następnie w grupach uczniowie tworzyli bajkową krainę, w której miały zamieszkać  wykonane samodzielnie Słodziaki. Jedną z atrakcji biwaku był nocny słodziakowy marszobieg, który wywołał dużo emocji. Po wieczornej toalecie i wojnie na poduszki wszyscy grzecznie położyli się do spania słuchając przygód opisanych w książce
pt.,, Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków”. Na zakończenie biwaku wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zrobili wspólne zdjęcie.