Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
niedziela, 16 października 2011 20:53

14 października od wielu lat obchodzony jest jako Święto Edukacji Narodowej czyli święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia przygotowana przez naszych uczniów  a także Ślubowanie Klasy Pierwszej, której to uczniowie zostali pasowani na uczniów przez panią Dyrektor  i otrzymali swój pierwszy dokument tożsamości - legitymację szkolną. Podczas uroczystości pani wójt Izabela Żaczkiewicz złożyła wszystkim nauczycielom  i pracownikom oświaty serdeczne życzenia. Życzenia swoim pracownikom złożyła również pani dyrektor Agnieszka Pilipów a w imieniu Rady Rodziców głos zabrała pani Magda Kardialik. Na zakończenie uroczystości "Pierwszaki" na pamiątkę wstąpienia w szeregi uczniów naszej szkoły otrzymali ogromne ołówki  i maskotkę a następnie z pomocą rodziców posadziły drzewo na terenie szkoły.{becssg}ken_2011{/becssg}

Poprawiony: sobota, 05 listopada 2011 12:54

Wycieczka do Spały PDF Drukuj Email
wtorek, 04 października 2011 20:17

W sobotę , 1 października grupa dzieci z naszej szkoły wyjechała w ramach Warsztatów Krajoznawczych na jednodniowa wycieczkę do Spały. Zobaczyły tam m.in. rezerwat "Niebieskie Źródła", Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, pomnik żubra, zwiedziły Skansen rzeki Pilicy oraz miejscowy modrzewiowy kościółek.  Pogoda była wymarzona do zwiedzania a dzieci zadowolone i zmęczone wróciły wieczorem do domów z głowami pełnymi wrażeń.{becssg}wycieczka_spala{/becssg}

Poprawiony: środa, 09 listopada 2011 19:13

Dixieland Jazz PDF Drukuj Email
czwartek, 29 września 2011 19:37

We wrześniu  po raz kolejny odwiedził nas zespół muzyczny aby przybliżyć naszym uczniom jeszcze jeden rodzaj muzyki. Tym razem był to jazz a konkretnie dixieland. Jak zwykle były konkursy dla śmiałków - zarówno taneczny jak i instrumentalny. Panowie z zespołu zaprezentowali interesujący instrument o nazwie KAZOO (czytaj kazu) z którego nasi uczniowie próbowali z powodzeniem wynucić melodie. Wszyscy świetnie się bawili  i z niecierpliwością czekamy na kolejny występ. {becssg}jazz_2011{/becssg}

Poprawiony: sobota, 05 listopada 2011 09:49

Zajęcia pozalekcyjne PDF Drukuj Email
wtorek, 27 września 2011 20:26

Logo Europejskiego Funduszu SpołecznegoPo wakacyjnej przerwie od 19 września wznowione zostały zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu „Poprzez pasje do sukcesu”.  Jest to projekt rozwojowy  Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Prawych współfinansowany przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach tego projektu realizowany jest również program działań edukacyjnych na rzecz równości płci "Odkryj siebie, poznaj innych" dzięki któremu dzieci mają szansę przełamać stereotypy na temat dyskryminacji ze względu na płeć.

W trakcie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych uczniowie mają do wyboru szeroki wachlarz warsztatów jak i zajęć edukacyjno –wyrównawczych. W ramach zajęć poszerzających zainteresowania i zamiłowania  uczniowie mogą uczestniczyć  w  warsztatach regionalno –plastycznych, ekologiczno-przyrodniczych, języka angielskiego, interdyscyplinarnych, krajoznawczo- turystycznych, teatralnych a w ramach zajęć sportowych co dwa tygodnie odbywają się wyjazdy na basen gdzie pod okiem instruktorów uczniowie doskonalą umiejętność pływania.

Dla uczniów pragnących nadrobić braki w wiedzy zaproponowano zajęcia edukacyjno- wyrównawcze z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego.

Większość dzieciaków zapisała się na dwa zajęcia lub więcej.  Jesteśmy przekonani, że ww. projekt  bardzo pozytywnie wpłynie na rozwój naszych dzieci. {becssg}efs{/becssg}

Poprawiony: środa, 16 listopada 2011 20:49

Sprzątamy Nasz Świat PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 września 2011 18:48

Sprzątanie Świata 201116 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli, jak co roku udział w ogólnoświatowej akcji "Sprzątanie Świata". "Maluchy" z klas 0-III zadbały o porządki na terenie szkoły i najbliższej okolicy. Ich starsi koledzy i koleżanki z klas IV-VI wraz z wychowawcami udali się do pobliskiego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego aby zmierzyć się z tamtejszym bałaganem. Wyniki akcji przeszły niestety najśmielsze oczekiwania, pracy było co niemiara a worki pękały od nadmiaru śmieci. Dlatego też, 29 września uczniowie z klasy V i VI ponownie wzięli udział  w sprzątaniu części pobliskiego lasu , tym razem pod patronatem Dyrekcji Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Oj oj ... wypadałoby pogrozić  palcem co niektórym dorosłym mieszkańcom okolicznych miejscowości.

{becssg}sprzatanie_swiata{/becssg}

Poprawiony: środa, 09 listopada 2011 19:23