Pielgrzymka do Niepokalanowa. PDF Drukuj Email

Dnia 21.05 uczniowie klasy III  naszej szkoły razem z rówieśnikami z innych szkół z parafii Bełchów z okazji Rocznicy I Komunii Świętej udali się z ks. Proboszczem i Katechetami na pielgrzymkę do Niepokalanowa.

Wszyscy wycieczkowicze uczestniczyli we Mszy Świętej, obejrzeli Panoramę Tysiąclecia i Misterium Męki Pańskiej.  Z zainteresowaniem obejrzeli muzeum o. Maksymiliana Marii Kolbe .

Na zakończenie wszyscy chętni kupili upominki.

{becssg}niepokalanow{/becssg}

Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email

Tradycją naszej biblioteki jest pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uroczystość odbywa się w Tygodniu Bibliotek, w tym roku 15 maja. W tym dniu uczniowie pierwszej klasy przyrzekają uroczyście, że będą kochać i szanować książki, a obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy trzeciej.

{becssg}pasowanie{/becssg}

Spotkanie z pisarką PDF Drukuj Email

14 maja gościliśmy w szkole Wiolettę Piasecką, autorkę książek dla dzieci. Pani Piasecka przybyła na zaproszenie biblioteki. W spotkaniu uczestniczyli najmłodsi uczniowie, czyli klasy „0”- III. Pisarka zaskoczyła nas swoim niecodziennym strojem, była przebrana za wróżkę. Ta kolorowa postać dostarczyła nam wielu wrażeń. Opowiadała bajki wykorzystując przy tym własnoręcznie zrobione kukiełki, zadawała nam zagadki, zmuszała nasze języki do gimnastyki. Nagrodą za prawidłowe odpowiedzi były oczywiście wróżby. Na zakończenie Pani Wioletta Piasecka wpisywała się dzieciom do pamiętników     i napisanych przez nią książek.

{becssg}piasecka{/becssg}

Poprawiony: środa, 16 maja 2012 12:03

Zabawa w "podchody" w BPK PDF Drukuj Email

12 maja członkowie koła turystycznego "Traper" z naszej szkoły  wraz z kolegami i koleżankami z koła turystycznego "Komandos" ze SP nr 1 w Skierniewicach uczestniczyli w zabawie w "podchody" w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Pomimo deszczowej aury dzieciaki świetnie się bawiły aktywnie przemierzając mniejsze i większe ścieżki zielonego lasu. Nie obyło się bez małych przygód i zabawnych sytuacji. Jeszcze przed zakończeniem zabawy co niektórzy dopytywali się o następny termin rajdu.

{becssg}podchody{/becssg}

Zwycięstwo w powiatowym konkursie czytelniczym PDF Drukuj Email

11 maja 2012r. Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowej Górze zorganizowała powiatowy konkurs czytelniczy poświęcony Januszowi Korczakowi. Pisaliśmy już wcześniej o tym, że naszą szkołę będzie reprezentować Kinga Kowalik z klasy V, która wygrała eliminacje gminne do tego konkursu. Tym razem również była najlepsza. Zajęła pierwsze miejsce wśród uczestników z gmin naszego powiatu.

{becssg}korpow{/becssg}

Za co kocham Europę? PDF Drukuj Email
piątek, 11 maja 2012 17:37

W dniu dzisiejszym w szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Europejskiego. Uczniowie klasy IV, V i VI przygotowali przedstawienie pt "Za co kocham Europę?"  Poprzez zabawne sytuacje młodzi aktorzy próbowali przybliżyć swoim kolegom i koleżankom czym charakteryzują się wybrane kraje europejskie, z czego słyną, czym się szczycą . Można było posłuchać fragmentów piosenek, przebojów lub utworów muzycznych typowych dla danego kraju.

Chętni uczniowie  mogli wziąć udział w quizie o krajach europejskich. Najlepsi zostali nagrodzeni " gadżetami" kibica bardzo pożyteczny podczas  zbliżających  się EURO 2012.

{becssg}europa{/becssg}