IX Turniej im. A. Kasterskiego PDF Drukuj Email

W dniu 8.05.2012 odbył się w Lipcach Reymontowskich IX Turniej im. A. Kasterskiego w piłce nożnej  szkół podstawowych powiatu skierniewickiego chłopców.

W zawodach uczestniczyło 10 drużyn. Uczniowie naszej szkoły po pechowo przegranym pierwszym meczu w karnych 3:2 z Makowem rozgrywali mecze o miejsca 5-8. Po dwóch zwycięskich meczach -ze Slupią i Lnisnem-  ostatecznie zajęli piąte miejsce i zdobyli Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Skierniewice.

Naszą szkołę reprezentowali:

Patryk Przybysz, Dawid Pokora, Mateusz Kołosowski, Kacper Kołosowski, Daniel Gruchała, Jakub Zieliński,Jakub Niedźwiadek  i Paweł Lipiński.

{becssg}lipce{/becssg}

Taniec Hawajski PDF Drukuj Email

W dniu 8 maja w naszej szkole zagościł klimat ze środkowego Pacyfiku a dokładnie muzyka i taniec rodem z wulkanicznych wysp hawajskich. Pan Hanusz Kowalczyk wraz z panią Monika Krawczyk przybliżyli nam muzyczno-taneczną kulturę najmłodszego ze stanów Ameryki Północnej. Ochotnicy mieli okazję zatańczyć ten z pozoru prosty taniec, były również nagrody dla najbardziej uzdolnionych tanecznie dzieciaków.

{becssg}hawaii{/becssg}

O Korczaku wiemy (prawie) wszystko! PDF Drukuj Email

Z okazji Roku Janusza Korczaka w całej Polsce odbywa się wiele imprez  poświęconych temu wybitnemu człowiekowi. Nasza szkoła 25 kwietnia 2012 roku wzięła udział w gminnym konkursie pt. „Życie i twórczość Janusza Korczaka” ogłoszonym  przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dębowej Górze. Konkurs poprzedziły długie przygotowania, w czasie których trzeba było przeczytać  kilka książek napisanych przez pisarza dla dzieci oraz zapoznać się z jego biografią.

Nasi uczniowie: Kinga Kowalik kl.V, Aleksandra Koter kl.IV , Jakub Zieliński kl.V świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Rywalizowali z kolegami ze wszystkich szkół Gminy Skierniewice, zajmując kolejno I, IV i VI miejsce. Kinga Kowalik będzie uczestniczyć w konkursie powiatowym pod takim samym hasłem 11 maja 2012 roku. Trzymajmy kciuki za jej sukces.

{becssg}korczak{/becssg}

Dzień Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email

Z okazji dnia Konstytucji 3 Maja  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w której nasi uczniowie przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom historie tego ważnego dla Polski wydarzenia.

Została ona zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jej "złotej wolności". Konstytucja wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc najgorsze nadużycia pańszczyzny. Konstytucja zniosła zgubne instytucje, takie jak liberum veto, które przed przyjęciem Konstytucji pozostawiało sejm na łasce każdego posła, który, jeśli zechciał – z własnej inicjatywy, lub przekupiony przez zagraniczne siły, albo magnatów – mógł unieważnić wszystkie podjęte przez sejm uchwały. Konstytucja 3 maja miała wyprzeć istniejącą anarchię, popieraną przez część krajowych magnatów, na rzecz monarchii konstytucyjnej.

{becssg}3maja{/becssg}

W "Polonezie" i "Ciepłowni Miejskiej" PDF Drukuj Email

16  kwietnia uczniowie klas 0-III  pojechały do kina "Polonez" na film pt."Królewna Śnieżka". Dzieciom film bardzo się podobała a zwłaszcza szczęśliwe zakończenie.

Po seansie cała "wycieczka"  zwiedziła  Ciepłownię Miejską , gdzie zostały wyjaśnione tajemnice ciepłych kaloryferów i wody w  kranach.

Mimo nie najciekawszej pogody humory wszystkim dopisywały.

{becssg}polonez{/becssg}

Wielkanoc 2012 PDF Drukuj Email
piątek, 30 marca 2012 11:35

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczystość związana ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocy. Uczniowie przygotowali spektakl pod tytułem „Chrystus zwyciężył”  przybliżający okoliczności  zmartwychwstania  i wprowadzający nas w atmosferę świąt.

Na zakończenie  przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego  oraz  pani Dyrektor złożyli serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i  uczniom.

Wesołych Świąt !

{becssg}easter{/becssg}