"Pastorałka" w Teatrze Nowym PDF Drukuj Email
piątek, 16 grudnia 2011 13:37

15 grudnia 2011 roku jako uczestnicy warsztatów teatralnych " Kurtyna w górę" po raz kolejny wybraliśmy się na wycieczkę do teatru. Tym razem wyjechaliśmy do Teatru Nowego w Łodzi na przedstawienie "Pastorałka".

Sztuka autorstwa Leona Schiller poprzez groteskę,humor i wzruszenie, śpiew i taniec oraz piękną muzykę z popularnymi kolędami a także bogatą inscenizacją przybliżyła cud narodzin dzieciątka w Betlejem.

Po spektaklu pełni wrażeń i głodni zjedliśmy z apetytem pyszny obiad w restauracji "Karczma Polska".

Niestety był to już ostatni wyjazd w ramach projektu " Poprzez pasję do sukcesu". {becssg}pastoralka{/becssg}

Góra Grosza - Finał PDF Drukuj Email
piątek, 09 grudnia 2011 01:00

Za jeden grosz nie można nic kupić, jednak jeśli uzbieramy olbrzymią „górę grosza”, to naprawdę możemy zebrać ogromny fundusz.

Zakończyła się tegoroczna edycja akcji "Góra Grosza". Poszczególne klasy podliczyły swoje zebrane pieniążki i w obecności wszystkich  uczniów naszej szkoły wsypały do wspólnego pudełka. W całej szkole zebraliśmy kwotę 317 złotych i 3 grosze. Największą kwotę na w przeliczeniu na jednego ucznia uzbierała klasa III. Każda klasa otrzymała dyplom uznania za wzięcie udziału w akcji.

W ramach przedsięwzięcia w ubiegłym roku uczniowie z ponad 10 tys. szkół z całej Polski zebrali 180 ton drobnych monet o wartości ponad 2,4 mln zł. W  tej akcji to dzieci pomagają dzieciom , pieniądze te przeznaczone są na pomoc dla domów dziecka i rodzin zastępczych. Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w tegorocznej edycji. {becssg}grosze{/becssg}

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2011 21:15

Wizyta u Mikołaja PDF Drukuj Email
czwartek, 08 grudnia 2011 21:08

W tym roku uczniowie naszej szkoły w dość nietypowy sposób świętowali Mikołajki. Zamiast wręczać sobie prezenty  nauczyciele zaproponowali uczniom spędzenie dnia u innego, nie mniej znanego Mikołaja a mianowicie Mikołaja Kopernika. Ponieważ niestety nasz słynny rodak już od wieków wędruję po łąkach niebiańskich i niemożliwe jest spotkanie z nim oko w oko odwiedziliśmy Centrum  Nauki Kopernik w Warszawie.

Dzieci poprzez zabawę poznały wiele interesujących zjawisk z dziedziny fizyki, przyrody czy biologii. Na własnej skórze mogły odczuć trzęsienie ziemi, zobaczyć dowód na to że ziemia się kręci, posłuchać rytmu własnego serca, oszukać błędnik w krzywym domu, sprawdzić ile wysiłku kosztuje spalenie paru kalorii a ile wyprodukowanie prądu do zasilania prostych urządzeń i wiele innych eksperymentów które pomagają zrozumieć otaczający nas świat.

Po wizycie w Centrum Nauki wraz z przewodnikiem udaliśmy się na Starówkę gdzie mi.in. zwiedziliśmy Katedrę św. Jana Chrzciciela,  Stary Rynek i odwiedziliśmy pomnik Małego Powstańca.

Po tak wielu atrakcjach zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy cali i zdrowi do domów. {becssg}kopernik{/becssg}

Poprawiony: czwartek, 08 grudnia 2011 21:48

B-Boying PDF Drukuj Email
środa, 07 grudnia 2011 20:57

W tym miesiącu pan Hanusz Kowalczyk z Agencji Artystycznej "Arietta" przedstawil naszym uczniom program poświęcony tańcowi wywodzącemu się z Bronksu w Nowym Jorku - zwanemu B-boying. Początki tego tańca sięgają lat 70-tych i znany jest również pod nazwą Break Dance , przez niektórych żartobliwie nazywany tańcem-połamańcem.

Dwóch młodych tancerzy zaprezentowało nam swoje umiejętności, a następnie zaprosili do zabawy chętnych uczniów, których nauczyli prostego układu tanecznego. Uczniowie ci wzięli udział w konkursie z nagrodami. {becssg}bboy{/becssg}

Poprawiony: środa, 07 grudnia 2011 21:35

Odkryj siebie, poznaj innych. PDF Drukuj Email
środa, 07 grudnia 2011 20:30

W ramach projektu „Poprzez pasje do sukcesu” współfinansowanego przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest w naszej szkole program działań edukacyjnych na rzecz równości płci "Odkryj siebie, poznaj innych" dzięki któremu dzieci mają szansę przełamać stereotypy na temat dyskryminacji ze względu na płeć.

W ramach tych działań uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie " Jaś I Małgosia , Kay i Gerda" który miał uświadomić widzom, że mimo iż mamy różną płeć , tak naprawdę jesteśmy tacy sami. Po przedstawieniu przewodniczący klas wylosowali tematy  prac plastycznych , które to każdy uczeń samodzielnie wykonał w swojej klasie.

Konkurs oceniany będzie w dwóch kategoriach- klas I-III i IV-VI. Rostrzygnięcie konkursu  i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi w lutym. {becssg}rownosc{/becssg}

Poprawiony: środa, 07 grudnia 2011 21:41

Ale cyrki PDF Drukuj Email
niedziela, 27 listopada 2011 17:49