Konkurs Czytelniczy PDF Drukuj Email

10 grudnia 2011r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się powiatowy konkurs czytelniczy pod hasłem „Życie i twórczość  Janiny Porazińskiej."

Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Koter z kl. IV oraz Kinga Kowalik i Jakub Zieliński z kl. V. Konkurs przebiegał w dwóch etapach : eliminacje pisemne i finał ustny. Do finału dostały się Aleksandra Koter i Kinga Kowalik. Dziewczyny rywalizowały z uczniami z Bolimowa i Makowa. Ostatecznie Kinga Kowalik zajęła II, a Aleksandra Koter IV miejsce. Jakub Zieliński w eliminacjach pisemnych był dziewiąty.  Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody książkowe.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

{becssg}porazinska{/becssg}

Eliminacje do Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego PDF Drukuj Email

11  i  13 stycznia  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach Powiatowej Ligi Tenisa Stołowego w Słupi i Dębowej Górze .

Drużyna w składzie: Natalia Frączek, Aleksandra Michalak, Jakub Niedźwiadek i Bartosz Niedźwiadek  po zaciętych walkach przy stole zajęła drugie miejsce  i zakwalifikowała się do  finału powiatowego który odbędzie się w lutym.

Wielkie Sprzątanie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego PDF Drukuj Email
czwartek, 22 grudnia 2011 22:13

22 grudnia z niespodziewaną wizytą przyjechał do naszej szkoły Dyrektor Bolimowskiego Parku Krajobrazowego  Stanisław Pytliński. Gość odwiedził nasze szkolne progi w związku z udziałem klasy V i VI  w Wielkim Sprzątaniu Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, które odbyło się 29 września. Dyrektor Pytliński podziękował za udział i wręczył wszystkim uczestnikom akcji dyplomy uznania oraz kalendarze ekologiczno-krajobrazowe.

{becssg}park{/becssg}

Jasełka PDF Drukuj Email
środa, 21 grudnia 2011 01:00

"Do Betlejem ciemna nocką idzie Józef z Matką Boską
Gwiazdy świecą i mrugają drogę jasno oświetlają.
Już Betlejem widać blisko światła ciepło w oknach błyszczą
Tam z radością nam otworzą przecież idę z Matką Bożą.
Czy zaproszą ich do środka , zrobią miejsce dla Dzieciątka?"

21 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka , w których uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Kowalczyk i Eweliny Drożdżewicz w formie pięknego i wzruszającego widowiska przybliżyli historię narodzin Chrystusa. Na scenie wystąpili nasi wspaniali mali i duzi artyści. Szopka, żłóbek, aniołki i piękne kostiumy dodały prawdziwego uroku i wprowadziły nas w atmosferę zbliżających się świąt.

Wśród publiczności zasiedli zaproszeni goście : ksiądz z naszej parafii, przedstawiciele lokalnej władzy, sołectw, lokalnego  stowarzyszenia, straży pożarnej, Rady Rodziców a także emerytowani nauczyciele, rodzice, dzieci i pracownicy naszej szkoły. Po występie głos zabrała pani Dyrektor Agnieszka Pilipów dziękując uczniom i nauczycielkom za przygotowanie wspaniałego widowiska , złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia bożonarodzeniowe. Następnie cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi podzieliła się opłatkiem. {becssg}jaselka{/becssg}

Śpiewamy kolędy PDF Drukuj Email
wtorek, 20 grudnia 2011 18:04

Dnia 19 grudnia w naszej szkole tuż przed świętami Bożego Narodzenia miał miejsce szkolny konkurs „Śpiewamy kolędy”. Do konkursu zgłosiło się 32 uczniów z klas 0-V.

Po obradach jury postanowiło nagrodzić następujących wykonawców:

w  kategorii klas 0-III soliści- I miejsce-  Patrycja Szczechowicz ,

w kategorii klas 0-III zespół- I miejsce- Karolina Szczechowicz, Klaudia Klach, Jolanta Sumińska, wyróżnienie dla całej klasy III,

W kategorii klas IV-VI : I miejsce – Aleksandra Koter,

wyróżnione zostały : Aleksandra Michalak, Julia Kołosowska i Kinga Kowalik

Jury w składzie: Małgorzata Kowalczyk- wychowawczyni kl.I,

Magdalena Różycka- przedstawicielka Rady Rodziców,

Sandra Karp- przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego,

Joanna Szymoszyn- opiekunka Samorządu Uczniowskiego,

Ewelina Drożdźewicz - opiekunka Samorządu Uczniowskiego

oceniało:  dobór i oryginalność repertuaru, muzykalność i umiejętności wokalne wykonawcy oraz ogólny wyraz artystyczny.

Lauraci otrzymali nagrody a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

{becssg}koledy{/becssg}

OLIMPUS - Wyniki PDF Drukuj Email
sobota, 17 grudnia 2011 01:00

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy wyniki z olimpiady  OLIMPUS.

W listopadzie 21 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego i języka polskiego OLIMPUS.

W olimpiadzie z języka angielskiego naszą szkołę reprezentowali:

z klasy IV- Jakub Niedźwiadek i Antoni Andrzejewski,

z klasy V- Jakub Zieliński, Aleksandra Michalak oraz Filip Tartanus

z klasy VI- Bartosz Niedźwiadek, Lidia Przybysz, Patryk Przybysz, Agata Filutowska, Maria Wieczorkowska i Dawid Pokora.

W olimpiadzie z języka polskiego udział wzięli:

z klasy IV -Paweł Lipiński, Jakub Niedźwiadek, Mateusz Adamka,, Karolina Bielecka, Natalia Kowalska,

z klasy V- Jakub Zieliński, Filip Tartanus, Julia Kołosowska, Zuzanna Świątek,

z klasy VI- Mateusz Krawczyk, Kacper Kołosowski, Lidia Przybysz, Natalia Wojciechowska, Maria Wieczorkowska, Patryk Przybysz, Dawid Pokora, Patrycja Lipińska, Agata Filutowska.

Z części z języka angielskiego bardzo dobre 11 miejsce na 1637 uczestników zajął Jakub Zieliński z klasy V.

Dobre miejsca zajęli również uczniowie klasy VI Lidia Przybysz- 25 miejsce i Bartosz Niedźwiadek- 30 miejsce na 1773 uczestników.

Congratulations!

Z części z języka polskiego najlepsze lokaty uzyskali uczniowie z klasyVI:

Mateusz Krawczyk-23 miejsce,

Kacper Kołosowski- 24 miejsce,

Lidia Przybysz – 30 miejsce na 871 uczestników.

Z klasy V:

Jakub Zieliński- 27 miejsce,

Filip Tartanus- 30 miejsce na 673 uczestników.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!