"Poeci dzieciom" PDF Drukuj Email
piątek, 24 lutego 2012 01:00

24 lutego odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poeci dzieciom" . Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Skierniewicach. Naszą  szkołę reprezentowały trzy uczennice: Marcelina Paradowska, Julia Kardialik i Alicja Andrzejewska. Tym razem dziewczyny nie zdobyły nagród ale na pewno bardzo wartościowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłości.

DISCO PDF Drukuj Email

W  dniu 21.02.2012 w naszej szkole odbyła się DYSKOTEKA OSTATKOWA.  W zabawie wzięli udział wszyscy uczniowie i uczennice z naszej szkoły od klas 0 do VI. Wszyscy świetnie się bawili od malucha do starszaka co widać na poniższych zdjęciach . Zgodnie z zapowiedzią swój taniec do piosenki pt."I'm yours" mieli Miss i Mister Walentynek. Tylko szkoda , że czas przy dobrej zabawie tak szybko mija i dyskoteka tak szybko się skończyła.

{becssg}ostatki{/becssg}

Poniżej możesz usłyszeć przebój przy którym kołysali się Miss i Mister Walentynek

Konkurs recytatorski PDF Drukuj Email
wtorek, 21 lutego 2012 01:00

W dniu 20 lutego w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne klas I-III do konkursu recytatorskiego "Poeci dzieciom". Do dalszej rywalizacji i udziału w konkursie międzyszkolnym , który odbędzie się w najbliższy piątek w Skierniewicach , zakwalifikowali się :

z klasy I - Alicja Andrzejewska,

z klasy II - Julia Kardialik,

z klasy III - Marcelina Paradowska

Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki, wyrównany poziom.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu.

JAZZTA w naszej szkole. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 lutego 2012 08:21

W dniu dzisiejszym  gościliśmy w naszej szkole naszą absolwentkę Justynę  Panfilewicz, aktualna wokalistkę w zespole ICH TROJE. Pani Justyna opowiadała o sobie, swojej przygodzie z muzyką, ciepło wspominała lata spędzone w naszej szkole, śpiewała i grała na gitarze. Chętnie odpowiadała na pytanie naszych uczniów i z nimi rozmawiała.  Uczniowie naszej szkoły złożyli serdeczne życzenia urodzinowe naszemu  gościowi.

Na zakończenie spotkania rozdawała autografy oraz wpisała się do naszej szkolnej kroniki.

Życzymy pani Justynie dalszych sukcesów  w jej artystycznej karierze i dziękujemy, że znalazła chwile aby nas odwiedzić.

{becssg}jazzta{/becssg}

Poniżej próbka  wokalu JAZZTY.

Krótka notka biograficzna

Justyna Panfilewicz (ur. 21 lutego 1985 r. w Skierniewicach) pseudonim artystyczny Jazzta – polska wokalistka rockowa, autorka tekstów, interpretatorka poezji śpiewanej. Od 2011 r. wokalistka zespołu Ich Troje. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach oraz Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego (pedagogika, specjalność edukacja artystyczna).

Scenicznie zadebiutowała w roku 1997 występami z Zespołem Folklorystycznym Pieśni i Tańca „Sierakowiacy”. Od 2004 roku tworzy muzykę autorską. W latach 2004–2006 była wokalistką zespołu MARVI. W roku 2006 wraz z gitarzystą Tomaszem Orłowskim zainicjowała powstanie autorskiego projektu J.A.B. tworzącego muzykę z gatunku rock progresywny, muzyka osobista. Od 2006 wokalistka J.A.B. Od roku 2011 współpracuje z Michałem Wiśniewskim, początkowo występując w jego drużynie w muzycznym show TVP2 Bitwa na głosy, a od czerwca 2011 zostając nową wokalistką zespołu Ich Troje. Współpracuje również z innymi wykonawcami: Artur Adventure Band (projekt zainicjowany przez gitarzystę zespołu Farba Artura Przygodę) Skate Moss, Init903, Nestor. Użycza także swojego głosu w projekcie TRIO CHŁOPAKÓW znanych z programu Must Be The Music. Tylko muzyka.

(źródło Wikipedia)

Miesiąc Marii Konopnickiej PDF Drukuj Email
piątek, 27 stycznia 2012 08:34

Program   obchodów miesiąca poświeconego patronce Szkoły Podstawowej Sierakowicach Prawych im. Marii Konopnickiej.

1. Konkurs plastyczny dla uczniów klasa 0-3 pt. „Przyroda w wierszach Marii Konopnickiej”

2. Konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-6 „ Mój ulubiony  bohater twórczości Marii Konopnickiej”

Prace w dowolnym formacie i dowolnej technice  należy składać do 15 lutego 2012 do pani Agaty Milczarek lub Pani Marzeny Syndoman.

Prace zostaną ocenione przez jury. Najlepsze zostaną wysłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Szkół Podstawowych .

3.Dzień przebierańców -21 lutego 2012. W tym dniu odbędzie się ostatkowa dyskoteka. Przychodzimy do szkoły przebrani  za  postacie z utworów Marii Konopnickiej lub elementem dekoracyjnym w ubiorze. Najciekawsze przebrania zostaną nagrodzone.

4. Wystawa książek autorstwa Marii Konopnickiej. Zachęcamy do przyniesienia swoich domowych zbiorów książek autorki. 5.Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej dla klas 4-6.

5. Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej dla klas 4-6.

6. Benefis Marii konopnickiej – spotkanie literackie z pisarką , 28 lutego 2012.

Podsumowanie konkursów i wręczenie nagród.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w obchodach.

Przyszła Zima PDF Drukuj Email
piątek, 20 stycznia 2012 09:06

Wreszcie przyszła Pani Zima z czego najbardziej cieszą się nasze najmłodsze dzieciaki. Aby dać upust szaleństwu nauczyciele klas młodszych zaproponowali zabawy ze śniegiem na boisku szkolnym. Rozradowane dzieci bawiły się rzucając się śnieżkami, budując bałwana i jeżdżąc na sankach . {becssg}zima{/becssg}

Poprawiony: piątek, 20 stycznia 2012 09:13