Szkolne Koło Turystyczne - "Powitanie wiosny" PDF Drukuj Email
wtorek, 13 marca 2012 21:18

W naszej szkole rozpoczęło działalność koło turystyczne "Na razie bez nazwy" pod opieką p. Krzysztofa Kowalczyka. W ramach koła mamy zamiar zwiedzać na pieszo i rowerach najbliższą i dalszą okolice.

W trakcie naszych podróży będziemy uwieczniać na zdjęciach i krótkich filmikach najciekawsze miejsca i zdarzenia. Na podstawie tego materiału postaramy się w naszej pracowni komputerowej stworzyć filmiki i prezentacje z naszych  wycieczek, które będziemy mogli przedstawić naszym kolegom i koleżankom.

Najbliższa wyprawa planowana jest na 24 marca wraz z uczniami skierniewickich szkół pod nazwą "Powitanie wiosny". Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. Kowalczyka.  Niestety ilość miejsc jest ograniczona.

Czekamy również na propozycję nazwy dla naszego koła.

Ze szczegółami wycieczki można zapoznać się na podanej stronie:

Karaoke Fun PDF Drukuj Email

W dniu 8 marca w ramach obchodów  Międzynarodowego Dnia Kobiet w naszej szkole zorganizowano zabawę karaoke. Na samym początku męski przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego złożył serdeczne życzenia wszystkim kobietom .

W zabawie karaoke mogli wziąć udział uczniowie klas III-VI.  Chętnych do udziału w zabawie nie brakowało.  Wydawałoby się ,że stare przeboje z repertuaru Jerzego Połomskiego, zespołu Boys czy Alicji Majewskiej nie są popularne wśród   młodego  pokolenia, a jednak przy przebojach " Bo z dziewczynami ", "Jesteś szalona" czy "Być kobietą" młoda publiczność oszalała i bardzo chętnie wtórowała  wykonawcom.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Sandra Karp z klasy VI, która zaśpiewała bardzo wymagający " kawałek" Evanescence pt "Bring me to life".

Dziękujemy wszystkim wykonawcom i widowni za wspaniała zabawę.

{becssg}karaoke{/becssg}

Cyrk "Szok" PDF Drukuj Email
czwartek, 01 marca 2012 16:47

Do naszej szkoły po raz kolejny zawitała grupa cyrkowa. Przedstawiła ona urozmaicony program począwszy od żonglerki maczugami, obręczami czy nawet miskami poprzez pokaz możliwości tresowanych gołębi czy przesympatycznego pieska. Był również pokaz sztuczek iluzjonistycznych a także pokaz umiejętności i możliwości użycia  kółek hula-hop.

Widownia miała okazje spróbować swoich sił zarówno w konkurencjach zręcznościowych jak i pokonać strach przy spotkaniu oko w oko z ogromnym pytonem.

Wszyscy uczestnicy zabawy opuszczali salę zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń.

Kącik regionalny PDF Drukuj Email
środa, 29 lutego 2012 19:01

W lutym w naszej szkole powstał " kącik regionalny". Znalazły w nim swoje miejsce przedmioty codziennego użytku z ubiegłego wieku oraz łowickie stroje ludowe.

Kącik  regionalny w SP w Sierakowicach Prawych

Kącik ozdobiły wycinanki i kwiaty z bibuły wykonane przez uczestników warsztatów regionalno-plastycznych prowadzonych w ramach projektu " Poprzez pasje do sukcesu".

{becssg}regionalny{/becssg}

Miesiąc patronki - zakończenie PDF Drukuj Email
wtorek, 28 lutego 2012 22:13

W  dniu dzisiejszym odbyła się akademia kończąca miesięczne obchody patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej. Uczniowie recytowali utwory Konopnickiej, był również wywiad z panią Maria w którą wcieliła się jedna z uczennic klasy szóstej.

Wręczono nagrody dla uczestników konkursów związanych z twórczością Konopnickiej.

W konkursie plastycznym dla klas I-III pt "Przyroda w utworach Marii Konopnickiej " zwyciężyli:

1 miejsce : Kornel Antosik

2 miejsce: Michał Filipek, Karolina Szczechowicz

3 miejsce Łucja Michalak

W konkursie plastycznym dla klas IV-VI pt: "Mój ulubiony bohater w utworach Marii Konopnickiej" czołowe lokaty zajęli:

1 miejsce: Rozalia Bielecka, Kamil Iwańczyk

2 miejsce: Natalia Dominiak

3 miejsce: Aleksandra Olczak

W "Konkursie  wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej" zwyciężyli:

1 miejsce: Natalia Wojciechowska

2 miejsce: Mateusz Kołosowski

3 miejsce: Paweł Lipiński

W konkursie na strój nawiązujący do twórczości Marii Konopnickiej zwycięzcami zostali:

1miejsce : Alicja Andrzejewska

2 miejsce: Amelia Frączek

3 miejsce:  Igor Majchrowski

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

{becssg}maria{/becssg}

"Poprzez pasje do sukcesu" PDF Drukuj Email
wtorek, 28 lutego 2012 21:21

27 lutego odbyła się impreza kończąca trwający od kwietnia 2010 projekt współfinansowany z funduszu unijnego " Poprzez pasje do sukcesu". W ciągu prawie dwóch lat uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w kilkunastu kółkach gdzie mogli uzupełniać swoja wiedzę lub rozwijać swoje zainteresowania. W tym czasie uczestniczyli w kilkudziesięciu wycieczkach od najbliższej okolicy po wycieczki do łódzkich teatrów.

Podczas spotkania kończącego projekt uczniowie z kółek teatralnych zagrali dwa przedstawienia zatytułowane:"Higieniczna bajka o krasnoludkach i królewnie Śnieżce" oraz "Kwiat paproci". Przedstawiono również projekcję multimedialną podsumowującą działalność kółek. Nie obyło się bez nagród dla najpilniejszych uczestników zajęć pozalekcyjnych i nagród dla  zwycięzców konkursu plastycznego "Odkryj siebie,poznaj innych".

Imprezę swoja obecnością uświetnili przedstawiciele organu prowadzącego z wójtem Dominikiem Moskwą i zastępcą wójta Izabelą Żaczkiewicz na czele, bez których ww.projekt nigdy by nie mógł być zrealizowany. Na zakończenie wszyscy uczestnicy projektu otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz drobne prezenty i poczęstunek.

{becssg}efsss{/becssg}