Indywidualne Mistrzostwa Powiatu PDF Drukuj Email
wtorek, 27 marca 2012 08:05

18 marca kilkoro uczniów naszej szkoły reprezentujący barwy LUKS  „Pod Dębem” wzięło udział w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowy.

Natalia Frączek ( z klasy IV) zwyciężyła w kategorii  ŻAK dziewcząt natomiast Jakub Niedźwiadek i Paweł Lipiński ( obaj z klasy IV) zajęli odpowiednio  I i II miejsce w grupie chłopców. W kategorii MŁODZIK  III miejsce zajął Mateusz Krawczyk z klasy VI.

Gratulujemy!

{becssg}tenis{/becssg}

Piesza wycieczka "Powitanie wiosny" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 marca 2012 20:14

24 marca grupa uczniów z naszej szkoły w ramach koła turystycznego uczestniczyła w pieszej wycieczce organizowanej przez Akademickie Koło Turystyczne "Po prostu".

Wycieczka wyruszyła pociągiem ze Skierniewic, a następnie pieszo z Krosnowy przez trzy rezerwaty: "Górki", "Zimna woda" i "Doliska"   z postojem w Rogowie na terenie Zakładu Doświadczalnego SGGW.  Z Przełęku Dużego wycieczka wróciła pociągiem do Skierniewic. Impreza prowadzona była przez Instruktorów Ochrony Przyrody PTTK. Każdy z uczestników otrzymał odznakę rajdową , książeczkę PTTK "Turysta Przyrodnik". Odbył się również konkurs z nagrodami gdzie można można było wykazać się wiedzą na temat przyrody.

Pogoda była znakomita jak na wiosnę przystało.

{becssg}traper{/becssg}

Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! PDF Drukuj Email
czwartek, 22 marca 2012 18:06

Dzieciaki z "Zerówki" przedstawiły w dniu dzisiejszym krótki program artystyczny o przybyciu  Wiosny. Publiczność była zachwycona występem małych aktorów okazując swoją aprobatę długimi brawami.

Po występie wszyscy uczniowie naszej szkoły z opiekunami udali się na szkolne boisko gdzie z nieukrywaną radością pożegnaliśmy Zimę, paląc wcześniej przygotowane przez uczniów Marzanny.

Teraz wszyscy oczekujemy z niecierpliwością na słoneczne, ciepłe dni i przebudzenie przyrody.

{becssg}wiosna{/becssg}

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2012 18:28

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej PDF Drukuj Email
środa, 21 marca 2012 17:12

W dniu dzisiejszym trójka naszych uczniów wzięła udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Zieliński, Kacper Kołosowski i Bartosz Niedźwiadek.

Zawodników powitał wójt Gminy Skierniewice p. Dominik Moskwa wraz z komendantem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego w Skierniewicach dh Tadeuszem  Grotkowskim.

Najlepsze miejsce z naszych zawodników zajął Jakub Zieliński , który przegrał walkę o 3 miejsce jednym punktem w dogrywce.

Zwycięzcy otrzymali nagrody a wszyscy uczestnicy pamiątkowe koszulki "Firefighters Poland".

W turnieju zwyciężyli:

1. Damian Adamiec ze SP w Dębowej Górze

2. Jaroslaw Wieprzkowicz ze SP w Miedniewice

3. Aleksandra Jabłońska ze SP  w Mokrej Prawej

{becssg}florian{/becssg}

Taniec towarzyski PDF Drukuj Email
sobota, 17 marca 2012 09:05

16 marca p.Hanusz Kowalczyk z Agencji Artystycznej "Arietta" przedstawił nam wraz z parą tancerzy popularne tańce turniejowe. Pokaz rozpoczął się od zaprezentowania walca angielskiego. Zaprezentowano nam również tango, sambę i jive'a. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w krótkiej lekcji walca i samby.

Zarówno widownia jak i uczestnicy zabawy bawili się wspaniale.

{becssg}walc{/becssg}

Z wizytą w OSP PDF Drukuj Email
sobota, 17 marca 2012 01:00

W miniony czwartek dzieci z klas 0 i I miały okazję poznać pracę strażaków. Odwiedziły pobliską remizę strażacką, dokładnie obejrzały wozy strażackie, mogły się przekonać jak się w nich siedzi i dowiedziały się jak się je obsługuje. Dokładnie obejrzały wyposażenie wozu bojowego oraz mogły zmierzyć ze strażackimi wężami. Na zakończenie pan strażak włączył bardzo głośny sygnał i błyskające światła uprzywilejowania.

{becssg}straz{/becssg}