Piknik Rodzinny PDF Drukuj Email

W sobotę 2 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się "Piknik rodzinny".

Na początku "maluchy"  zabawiali widownię swoimi popisami aktorskimi w przedstawieniu.

Następnie impreza przeniosła się na boisko szkolne, gdzie rodzice wraz ze swoimi pociechami chętnie brali udział w przygotowanych dla nich rodzinnych konkurencjach sportowych.

Odbył się również mecz piłki nożnej Tatusiowie kontra Uczniowie zakończony zwycięstwem Tatusiów  4:2.

Dla wszystkich uczestników pikniku była grillowana kiełbaska przygotowana przez pana wójta Dominika Moskwę.

Po posileniu się uczestnicy zabawy wzięli udział na sali gimnastycznej w konkursach artystyczno-manualno-zrecznościowych.

Wszyscy znakomicie się bawili.

Dziękujemy za przybycie i stworzenie miłej i rodzinnej atmosfery.

Skierniewickie Euro 2012 PDF Drukuj Email

29 maja drużyna chłopców z klas 4-6 wzięła udział w turnieju piłkarskim "Skierniewickie Euro 2012".

Każda drużyna losowała kraj w barwach którego będzie występować. Nasi uczniowie wylosowali Szwecję a więc tak jak na rzeczywistym Euro znaleźli się w grupie D wraz z:

Francją - SP nr 5 w Skierniewicach,

Anglią- SP w Nowym Dworze,

Ukrainą- ZSJ w Skierniewicach

Wyniki "naszej" grupy:

Szwecja- Francja 0-5

Szwecja-Anglia 5-0

Szwecja Ukraina 1-1

Klasyfikacja końcowa w grupie D:

1.Francja

2.Szwecja

3.Ukraina

4.Anglia

Dwie pierwsze drużyny klasyfikują się do finału, który odbędzie się 4 czerwca na Orliku przy SP nrw Skierniewicach.

Gratulujemy awansu.

Zawody w BPK. PDF Drukuj Email

24 maja osiem osób reprezentowało naszą szkołę w

I Młodzieżowym Biegu Patrolowym o Puchar Dyrektora Parku Krajobrazowego. Zawody odbyły się w  Budach Grabskich w ośrodku wypoczynkowym "Sosenka " i w jego okolicach. Uczniowie mieli za zadanie przebyć trasę według mapy oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące BPK na czterech punktach  kontrolnych.

Po powrocie do "Sosenki" i posileniu się przy ognisku wszystkie drużyny miały za zadanie rozwiązać test z bardzo trudnymi piętnastoma pytaniami.

Puchar Dyrektora wywalczyła drużyna ze SP nr 2 , drugie miejsce ze SP nr 1 a trzecie ze SP nr 9.

Nasze dwie drużyny były bardzo dzielne i zajęły szóstą i siódmą lokatę.

Tydzień Korczakowski PDF Drukuj Email

Ogłoszenie roku  2012 rokiem korczakowskim przypomina wszystkim dorosłym i dzieciom jak ważna  postacią w rozwoju myśli pedagogicznej był Janusz Korczak często nazywanym starym Doktorem.

W naszej szkole w dn. 20.05-25.05.12 był realizowany projekt edukacyjny pt. „Janusz Korczak- patron dziecięcych marzeń”.

Głównym celem projektu było zapoznanie uczniów z życiem i twórczością Janusza Korczaka oraz wykorzystaniem jego twórczości i spuścizny pedagogicznej działaniach edukacyjno-wychowawczych.

Klasa II przygotowała przedstawienie przybliżając  kolegom sylwetkę  J. Korczaka. W kolejnych dniach uczniowie prowadzili rozważania dotyczące codziennych sytuacji, w których są lub mogą być łamane prawa dziecka .  Towarzyszyło im hasło –„ Pamiętaj – mając prawa- mamy obowiązek przestrzegana tych praw wobec innych”.

Dzieci poznali twórczość literacką Korczaka czytając na zajęciach fragmenty jego książek. W ostatnim dniu tygodnia korczakowskiego pani Dyrektor za pomocą symbolicznego klucza przekazała Samorządowi Uczniowskiemu władzę w szkole.  Uczniowie- wcześniej do tego przygotowani- pełnili funkcje nauczycieli na zajęciach edukacyjnych, przerwach i w bibliotece. To nowe doświadczenie przyniosło wiele zabawnych zdarzeń oraz refleksji dotyczących zawodu nauczyciela.

Wyprawa na safari. PDF Drukuj Email

We wtorek 22 maja dzieci z klas 0-II pojechały na wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie. Dzieci miały wiele atrakcji  m.in. zwiedzanie zoo z niesamowitymi, dzikimi zwierzętami. Mogły nakarmić kucyki oraz przejechać się na jednym z nich. Głaskały osiołki i kózki, niestety nie pokazał się „pan Tygrys”, chyba było za gorąco.

Największą frajdę dzieci miały na dmuchanych zjeżdżalniach ni w basenie z piłeczkami. Mimo że było bardzo gorąco dzieci bawiły się do wieczora.

Na zakończenie wycieczki dzieci upiekły kiełbaski  w ognisku a w sklepie z pamiątkami miały okazję kupić  zwierzątko-maskotkę.

Wieczorem zadowolone, pełne wrażeń i  zmęczone wróciły do swoich domów.

Mistrzostwa Gminy w Piłkę Nożną Szkół Podstawowych PDF Drukuj Email

18 maja na boisku naszej szkoły odbyły się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców „Piłkarskie Szóstki”.

W turnieju wzięły udział wszystkie reprezentacje szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Zwyciężyła  drużyna z naszej szkoły wygrywając wszystkie mecze.

Wyniki  poszczególnych meczów:

Mokra Lewa- Sierakowice P.-  0:7

Sierakowice P. – Mokra Prawa – 7:0

Mokra Prawa-Mokra Lewa – 2:0

Sierakowice P.– Dębowa Góra  - 2:0

Mokra Lewa – Dębowa Góra- 0:5

Mokra Lewa- Miedniewice-  0:4

Sierakowice P. -Miedniewice – 1:0

Mokra Prawa – Dębowa Góra – 0:1

Dębowa Góra – Miedniewice- 2-0

Miedniewice – Mokra Prawa- 2:0

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Sierakowice Prawe  12 pkt.
  2. Dębowa Góra    9 pkt.
  3. Miedniewice   6  pkt.
  4. Mokra Prawa   3 pkt.
  5. Mokra Lewa   0  pkt.

Gratulujemy sukcesu  naszym zawodnikom !

{becssg}cup{/becssg}